Els programes de les festes d’agost, que se celebraran des del proper divendres dia 10 fins al diumenge 19, ja estan disponibles.

Personal de la comissió s’ha encarregat de repartir-los per les cases a tots els veïns i veïnes, a més a més, qui no el tinga pot passar a recollir-lo per l’Ajuntament en horari de 8:30h fins a les 15:00h o descarregar-lo ACÍ.

LLIBRE DE FESTES 2018

  • Divendres 10

19:00h Cercavila infantil amb la banda Amor a l’Art.

00:30h Remembera la pista poliesportiva.

  • Dissabte 11

11:00h Inauguració de les exposicions “Fotògrafs locals” i “Portades del llibre de festes”. Estaran obertes fins les 13h.

13:00h Xupinazoamb cercavila pels carrers del poble amb xaranga. S’eixirà des de l’Ajuntament i es repartirà sangria a tots els participants, patrocinada per la Comissió.

14:30h Entrepà monumental al pinar (preu 2€). Cal apuntar-se i pagar a l’Ajuntament abans del dijous 9.

16:00h Tobogan aquàtic al carrer del Calvari.

20:00h Actuació conjunta banda Amor a l’Art i grup de danses Rabalaire a la plaça del Mercat.

00:30h Orquestra “Grupo Iguana” i discomòbil.

  • Diumenge 12

11:00h Reobertura de les exposicions “Fotògrafs locals” i “Portades del llibre de festes” fins les 13h a l’auditori.

11:00h Patinatge des de la pista poliesportiva, organitzat pel Club de Patins d’Almassora.

14:00h Fideuà monumental. Preu simbòlic d’1€. Cal apuntar- se i pagar a l’Ajuntament abans del divendres 10.

16:00h Competicions de guinyot i esportives.

17:00h Activitats multiaventura al pinar municipal.

19:00h Partit de futbol CF Benlloch – UE Vilanova.

21:00h Subhasta de cadafals (preu d’eixida 100€).

00:00h Espectacle de Varietats.

  • Dilluns 13

08:30h Volta a peu pel terme, organitzada pel Club Excursionista Ratafia.

16:00h Competicions de guinyot i esportives.

19:00h Ofrena a l’ermita. En arribar allí, hi haurà una xocolatada patrocinada per Forn ca Pedro amb la col·laboració dels Jubilats i Pensionistes.

21:00h Sopar de quintos a la plaça Sant Antoni.

23:00h Masterclass de balls llatins patrocinat per Què vols?

01:00h Discomòbil AQM.

  • Dimarts 14

09:00h Volta en bici infantil.

12:00h Inici de la gimcana de penyes acompanyada de xaranga.

14:00h Dinar de pa-i-porta al pinar. Després de dinar es continuarà amb la gimcana.

20:30h Desfilada de les penyes amb xaranga. Eixida des de la plaça de l´Església.

21:00h Sopar de la 3a edat a la pista poliesportiva amb actuació musical.

21:00h Torrada de penyes a la plaça Sant Antoni.

23:30h Espectacle local “Tu cara me suena”. En acabar, discomòbil.

  • Dimecres 15

10:00h Muntada de cadafals.

11:00h Missa solemne en honor a la Mare de Déu de l’Assumpció.

12:00h Parc infantil a la plaça del País Valencià.

14:00h Concurs de paelles a la pinada municipal, amenitzat pel showman El Serrucho i discomòbil.

18:30h Holi Party al Camp de Futbol.

00:05h Bou embolat de la ramaderia Javier Domingo “El Gallo”.

00:30h Benrock amb els grups Maculy, Tesa, Cactus i DJ.

  • Dijous 16

11:00h Missa solemne en honor a Sant Roc.

11:00h Parc infantil a la plaça del País Valencià.

12:30h Entrada, solta i eixida de vaques de la ramaderia Javier Domingo “El Gallo”.

14:30h Tardeoa la plaça Sant Antoni amb actuació del grup flamenc Jarana.

18:00h Gran Prix amb les vaquetes de la ramaderia Javier Domingo “El Gallo”. Els grups participants (4 persones mínim per grup, a partir de 16 anys) s’hauran d’apuntar fins el dimarts 14 a l’Ajuntament.

20:00h Berenar.

20:00h Començament del torneig de FIFA. (Si no acabarà abans de les 23:00h, continuarà el dissabte, hora per confirmar)

21:30h Solta de vaques.

22:30h Eixida de vaques.

23:30h Concentració i desfilada de disfresses des de la plaça del Mercat cap a la pista. Macro Discomòbil Crazy.

  • Divendres 17

08:00h Concentració de cavallistes.

11:00h Missa i processó en honor al Sagrat Cor de Jesús.

11:00h Entrada de bestiar de la ramaderia de Javier Domingo “ El Gallo” amb cavalls.

12:30h Entrada, solta i eixida de vaques de la ramaderia Germán Vidal.

17:00h Tallers infantils al pinar municipal.

18:00h Bous de plaça de la ramaderia de Germán Vidal.

19:00h Desencaixonada i prova del bou feréstec de la ganadería La Laguna, amb el número 59, guarisme número 5 de Germán Vidal. En acabar a berenar.

21:30h Solta de vaques de la mateixa ramaderia.

22:30h Eixida de vaques.

23:00h Bou alternatiu per als xiquets

23:30h Embolada del bou feréstec.

00:00h Bou embolat de la ramaderia de Germán Vidal.

01:00h Orquestra “Sicilia” i discomòbil AQM.

  • Dissabte 18

12:00h Entrada de bous de la ramaderia de Javier Domingo “El Gallo”.

13:00h Entrada, solta i eixida de vaques de la ramaderia Mansilla.

18:00h Bous de plaça de la ramaderia Mansilla.

20:00h Berenar.

21:30h Solta de vaques de la mateixa ramaderia.

22:30h Eixida de vaques.

23:00h Bou alternatiu per als xiquets.

23:30h Bou embolat de la ramaderia Mansilla.

00:30h Orquestra “Azar” i discomòbil Zona.

  • Diumenge 19

12:30h Entrada, solta i eixida de vaques de la ramaderia Gregorio de Jesús.

18:00h Bous de plaça de la ramaderia Gregorio de Jesús.

20:00h Berenar.

21:30h Solta de vaques de la mateixa ramaderia.

22:30h Eixida de vaques.

23:00h Fi de festes amb la companyia “Escuraplats”

 

Tags: , , , , ,